Kontenery biurowe, magazynowe, sanitarne i socjalne

Kontenery

Kontenery wykorzystywane są w coraz szerszym zakresie, nie tylko jako tymczasowe obiekty budowlane, ale również w wielu innych sytuacjach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami tymczasowe obiekty budowlane nie wymagają posiadania pozwolenia na budowę w przypadku stania do 3 miesięcy. Przy dłuższym użytkowaniu wymagana jest tzw. zgoda na posadowienie.

Do głównych zalet użytkowania kontenerów zaliczyć można:

 • Cenę – postawienie i zabezpieczenie kontenera jest znacznie tańsze od wybudowania nieruchomości o podobnych wymiarach.
 • Montaż – za pomocą dźwigu kontener ustawiany jest w odpowiednim miejscu, jego postawienie nie wymaga dodatkowych fundamentów, a dzięki temu, że nie jest trwale połączony z gruntem w dowolnej chwili można zmienić jego lokalizację.
 • Mobilność – transport kontenerów jest prosty i zapewnia swobodę ich przemieszczania.
 • Komfort – estetyczne wnętrze i niezbędne wyposażenie przyczyniają się do wygody  użytkowania kontenerów.

Kontenery wyposażone są w niezbędne instalacje, dodatkowo istnieje możliwość postawienia w kontenerze mebli i urządzeń elektrycznych. W ofercie firmy Polkon znajdują się kontenery:

 • biurowe,
 • socjalne,
 • sanitarne,
 • magazynowe.

Kontenery modułowe to funkcjonalne obiekty tymczasowe, łatwe w montażu oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Posiadają okna i drzwi oraz niezbędne wyposażenie w postaci instalacji sanitarnych. Prezentują się estetycznie, a ich postawienie nie jest szkodliwe dla otoczenia. Wytwarzane są w halach produkcyjnych i składane na miejscu, co pozwala na wygodne ich transportowanie. Kontenery modułowe są znacznie tańsze w porównaniu do tradycyjnego budownictwa.

Kontenery biurowe

Oferowane przez firmę Polkon atrakcyjne kontenery 20′ (6058 mm x 2438 mm x 2800 mm), o powierzchni użytkowej ok. 15m2 mogą być wykorzystywane jako samodzielne biura lub stanowić część wielomodułowych budynków. Standardowe kontenery biurowe oferowane przez firmę Polkon posiadają:

 • drzwi zewnętrzne o wymiarach 875 x 2000 mm,
 • okno biurowe o wymiarach1760 x 1330 mm z zamontowaną roletą,
 • grzejnik 2000W,
 • dwie oprawy rastrowe podwójne,
 • dwa gniazda 230V.

Firma Polkon jest otwarta na sugestie i propozycje Klientów, dlatego zapewnia możliwość dostosowania kontenerów biurowych do indywidualnych oczekiwań. Zgodnie z potrzebami Klienta mogą zostać zmienione elementy wyposażenia wnętrza, sposób wykończenia, wymiary kontenera oraz inne elementy.

Kontenery biurowe dynamicznie zyskują na popularności, ponieważ cechują się prostą formą i stanowią ekonomiczne rozwiązanie. Cieszą się powodzeniem wśród deweloperów, którym zależy na stworzeniu w pobliżu miejsca budowy wygodnego biura umożliwiające spotkania z Klientami.

Wszystkie kontenery wykonane są z najwyższe jakości materiałów, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się zarówno na terenach przyzakładowych, jak i jako wolnostojące biura. Zapewniają przestrzeń do pracy oraz są wyposażone w taki, aby ich użytkowanie było bardzo funkcjonalne. W zależności od potrzeb Klient może łączyć kilka kontenerów, aby uzyskać większą przestrzeń.

Biuro w kontenerze

Kontenery socjalne

Kontenery socjalne oferowane przez firmę Polkon mogą znaleźć zastosowanie jako pomieszczenie socjalne dla personelu, szatnie lub stołówki. Sprawdzą się także jako obiekty wolnostojące np. na ogródkach działkowych.

W proponowanym przez Polkon standardowym kontenerze socjalnym znajduje się jedno okno PVC o wymiarach 1760x1330 [mm], pojedyncze drzwi zewnętrzne o wymiarach 875x2000 [mm] oraz kompletna instalacja elektryczna. Ogrzewanie elektryczne zapewnia grzejnik konwektorowy o mocy 2 kW. Istnieje możliwość rozbudowy wnętrza socjalnego przez zestawienie kolejnych kontenerów oraz dodatkowego doposażenia kontenerów w zależności od potrzeb.

Wszystkie kontenery posiadają niezbędne wyposażenie i objęte są gwarancją niezawodności. Kontenery mogą służyć za uzupełnienie powierzchni tradycyjnych budynków oraz jako samodzielne obiekty. Estetyczny i prosty wygląd sprawia, że dobrze sprawdzą się w wielu sytuacjach.

Kontenery sanitarne

Kiedy nie ma warunków, aby postawić tradycyjne sanitariaty, alternatywę stanowią kontenery sanitarne z pełnym wyposażeniem (toalety, umywalki, pisuary, lustra, prysznice) dobieranym zgodnie z potrzebami Klienta.

W każdym kontenerze tego typu znajduje się okno o wymiarach 400x600 [mm], drzwi zewnętrzne 875x2000 [mm], bojler elektryczny oraz kompletna instalacja elektryczna.

Kontenery sanitarne doskonale sprawdzają się na terenach przyzakładowych, terenach budowy oraz w miejscach użyteczności publicznej.

Dlaczego warto wybrać kontenery sanitarne firmy Polkon? Kontenery dopasowane do potrzeb Klienta zapewniają takie wyposażenie, które jest dla niego niezbędne, dzięki czemu są bardzo wygodne w użytku. Wszystkie urządzenia sanitarne montowane w kontenerach posiadają niezbędne certyfikaty, poświadczające ich jakość i zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Kontenery sanitarne Polkon świetnie sprawdzą się jako rozwiązanie tymczasowe lub stałe.

Głównymi użytkownikami kontenerów sanitarnych są osoby pracujące w branżach, w których dostęp do standardowych toalet i natrysków jest utrudniony, np. w budownictwie. Stanowią jednak dobre rozwiązanie także dla infrastruktury miejskiej, np. w parkach albo podczas imprez masowych lub innych większych wydarzeń.

Kontenery sanitarne cechują się wysoką funkcjonalnością – są łatwe w utrzymaniu czystości i w transporcie. Posiadają niezbędne wyposażenie i skonstruowane są z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość i niezawodność.

Kontenery magazynowe

Kontenery magazynowe idealnie sprawdzą się na placach budowy, jako magazyny na narzędzia lub maszyny. Dedykowane są dla przedsiębiorstw produkcyjnych potrzebujących większej przestrzeni do przechowywania towaru.

Kontenery magazynowe 20` pozwalają na magazynowanie towarów o wadze do 10 ton. Kontenery wyposażone są w drewnianą lub stalową podłogę oraz opcjonalnie w pakiet bezpieczeństwa. Odpowiednie zabezpieczenie kontenerów magazynowych wpływa na poziom zabezpieczenia składowanych maszyn i narzędzi – w przypadku próby kradzieży bardzo trudno jest włamać się do takich kontenerów. Firma Polkon stawia na bezpieczeństwo i wysoką jakość.

Kontenery biurowe, socjalne i sanitarne produkowane są w hali produkcyjnej Polkon w Wilkowie k. Złotoryi. Kontenery magazynowe sprowadzane są od sprawdzonych dostawców i dostarczane do Klientów zainteresowanych ich kupnem lub wynajmem.

Rozbudowa

Firma Polkon świadczy usługi najwyższej jakości, zapewnia doradztwo techniczne oraz potrzebne konsultacje przy projektowaniu i urządzaniu kontenerów. Oferuje możliwość różnorodnego ustawienia ścian, doboru wyposażenia oraz rozbudowy kontenera wedle potrzeb Klienta.

Dużym plusem konstrukcji z kontenerów jest to, że można je w dowolnym momencie rozbudować, dzięki dostawieniu kolejnych kontenerów.

Zagospodarowanie terenu
Montowanie kontenerów

Wynajem i sprzedaż kontenerów

Małgorzata Sprawka
Kierownik działu sprzedaży i wynajmu kontenerów
tel. +48 76 819 69 80 wew 21
kom. +48 694 482 514
e-mail: kontenery@polkon.eu


Wynajem kontenerów

Katarzyna Łęcka
Specjalista ds. wynajmu kontenerów
kom: 660 570 893
tel. +48 76 819 69 80 wew 21
e-mail: wynajem@polkon.eu

Sprzedaż kontenerów

Natalia Podczaszy
Specjalista ds. sprzedaży
tel. +48 517 59 35 30
(76) 819 69 80 wew. 22
e-mail: sprzedaz@polkon.eu


Kontenery – Polkon Dolny Śląsk: Wrocław i Legnica

Firma Polkon posiada ponad 14-letnie doświadczenie w produkcji, wynajmie i sprzedaży kontenerów. Produkty Polkon użytkowane są nie tylko we Wrocławiu i Legnicy, ale w całej Polsce i w wielu krajach Europy Zachodniej.

Różnorodne zastosowania kontenerów Polkon

Wielofunkcyjność kontenerów sprawia, że są one użytkowane w różnych celach. Kontenery sanitarne zapewniają komfortowy dostęp do toalet i pryszniców, np. na budowach, czy podczas imprez masowych. Kontenery socjalne wykorzystywane są jako biura, szatnie, tymczasowe mieszkania oraz w wielu innych celach. Kontenery magazynowe pozwalają na szybkie powiększenie powierzchni magazynowej i zapewniają komfortową możliwość przechowywania maszyn i narzędzi na placach budowy lub w innych miejscach. Kontenery biurowe to rozwiązanie dla osób, które planują postawić biuro w trudnodostępnym lub nietypowym miejscu, np. na placu budowy.

Kontenery z Dolnego Śląska

Hala produkcyjna firmy Polkon znajduje się na terenie Dolnego Śląska, w Wilkowie k. Złotoryi. W Legnicy mieści się Hurtownia Elektroniczna firmy, a we Wrocławiu główna księgowość.

Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty firmy. W razie pytań zachęcamy Państwa do kontaktu ze pracownikami Polkon – odpowiedzą oni na wszelkie pytania oraz doradzą, jak dobrać najlepsze rozwiązania dopasowane do potrzeb konkretnego biznesu.