Usługi
Przeprowadzenie prac budowlanych nie jest możliwe bez prądu. Najlepszym rozwiązaniem jest zasilanie z sieci energetycznej. Z drugiej strony opcja ta jest najtrudniejszą w wykonaniu. Dlatego w Polkon wykonujemy również sieci energetyczne na czas trwania budowy.
Podłączenie do sieci energetycznej na czas trwania budowy bywa prawdziwym wyzwaniem. Powodem jest związana z podłączeniem liczba formalności. W tym celu złożyć należy przede wszystkim dokument potwierdzający własność wraz z planem zabudowy. Kolejno, na podstawie uzyskanych warunków przeprowadza się podłączenie do sieci. Zazwyczaj z góry określony jest sposób zasilania, a także miejsce przyłączenia oraz lokalizacja licznika. Nie zawsze wymagane jest pozwolenie. Jeśli budowa jest realizowana z uwzględnieniem wszelkich warunków, a przyłącze jest naniesione na mapy i zgłoszone do odpowiednich instytucji - sieci energetyczne na czas trwania budowy mogą być przeprowadzane bez pozwolenia.
Przeprowadzenie budowy przyłącza należy powierzyć wykwalifikowanemu elektrykowi, posiadającemu odpowiednie uprawnienia. Istotne jest bowiem nawet położenie kabla, nie mówiąc już o zastosowaniu się do określonych warunków. Gdy przyłącze do sieci energetycznej na czas trwania budowy jest już gotowe należy zgłosić ten fakt do zakładu. Kolejno przeprowadzana jest szczegółowa inwentaryzacja. W następnym kroku pomiędzy zakładem energetycznym a osobą upoważnioną zawierana jest umowa, podłączany jest również licznik. W efekcie można już swobodnie korzystać z energii elektrycznej. Cały ten proces może zająć od miesiąca do kilku miesięcy - zależnie od warunków.
Doskonałym rozwiązaniem jest także tymczasowe przyłącze energetyczne na czas budowy. Dostępne są nawet oferty skierowane konkretnie do osób, które planują podłączenie do sieci energetycznej na czas trwania budowy. Jaką taryfę wybrać, gdy prąd potrzebny jest przede wszystkim na czas budowy? Dostępne są następujące rozwiązania:
- taryfa C12a - to dwustrefowa taryfa. Mianowicie, dostępna jest strefa dzienna i nocna bądź szczytowa i pozaszczytowa. Znając poszczególne ceny można odpowiednio dostosować czas pracy, by ponieść jak najniższe koszty;
- taryfa C12b - ta taryfa dwustrefowa wybierana jest w sytuacji, gdy roboty budowlane odbywają się głównie w nocy;
- taryfa C11 - w tym przypadku czas pracy nie ma żadnego znaczenia, ze względu na jednolite stawki w ciągu doby. Warto wybrać tę taryfę w sytuacji, gdy ważniejsza od kosztów jest funkcjonalność i elastyczność.
Jakie jeszcze opcje są dostępne? Niektórzy proponują przeprowadzenie przyłącza z podprowadzeniem energii elektrycznej od sąsiadów. Niestety, nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe. Kolejna opcja to agregat prądotwórczy. Ten pomysł warto jednak traktować wyłącznie jako rozwiązanie na krótki czas. Dlaczego? Ponieważ nie jest to rozwiązanie niskobudżetowe, lecz przeciwnie - dość kosztowne, a co gorsza kłopotliwe. Należy bowiem regularnie dostarczać paliwo na plac budowy. Dlatego agregat sprawdza się zwykle w okresie oczekiwania na przyłączenie do sieci energetycznej.
Z pewnością liczba formalności może przyprawić o zawrót głowy, podobnie jak wielość opcji do wyboru. Zdecydowanie najpopularniejszą opcją jest właśnie podłączenie do dostępnej sieci. Dlatego jako profesjonalny producent domów modułowych i kontenerów podłączamy sieci energetyczne na czas trwania budowy. Pomoc wykwalifikowanego elektryka jest nieoceniona! Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasz zespół składa się właśnie z doświadczonych specjalistów.
Wybierając Polkon klienci decydują się nie tylko na jakościowe kontenery modułowe, domy modułowe i umeblowanie. Zyskują także wsparcie naszego zespołu oraz szereg dodatkowych udogodnień. Wśród proponowanych przez nas usług wymienić można serwis, monitoring, ochronę, a także podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej i energetycznej. Innymi słowy, zadbaliśmy o kompleksowość oferowanych usług, by w pełni sprostać oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Cele te osiągamy już od 14 lat, o czym świadczą liczne referencje od zadowolonych klientów.